Evde Bakım Hizmeti
08 Temmuz 2024

images.jpg

Evde Bakım Birimi
DR. Ahmet OĞUZ


  • NASIL BAŞVURABİLİRİM ?
  • Koordinasyon Merkezimize ait 444 38 33 numaralı telefonunu arayarak  başvurunuzu yapabilirsiniz. Evde Sağlık Hizmetleri, hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir.
  • İlk olarak hastanın muayenesi hekim tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta, veya hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese,
  • Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir.
  • Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme ilaç raporlarının yenilenmesi, Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır.

  • KİMLER FAYDALANABİLİR ?
  • Evde Sağlık Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir.
  • Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar, Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.              EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ NASIL HİZMET SUNAR ?1. Hastaya konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde, bulunduğu ev ortamında muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesi.

2. İlacın reçete edilmesindeki özel düzenlemeler saklı kalmak kaydıyla, uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi.

3. Tıbbi cihaz ve medikal malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması.

4. Hastanın ve ailesinin, evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler ile hastalık ve bakım süreçleri hakkında bilgilendirilmesi.

5. Hastaya, evde kullanması gereken tıbbi cihaz ve ekipmanlar konusunda, eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesi.

6. Gerekli görülen hallerde hastanın ilgili sağlık kuruluşuna ve/veya sağlık kuruluşundan evine nakli. gibi hizmetler vermektedir.


Evde Bakım Birimi
Dr Ahmet OĞUZ

Hemşire
Esra ÖZBEK 
 
Evde Bakım Sekreteri
Elif GÜLMEZ

Şöfor
Nahit YAYLAGÜLÜ

Tel No:0(434) 711-2119